ok__adkaStowarzyszenie PoMOC we współpracy z Agencją Zatrudnienia ATERIMA wydało bezpłatny poradnik "Bezpieczna praca za granicą" dla wszystkich zainteresowanych wyjazdami zarobkowymi. Zawiera on praktyczne informacje przydatne podczas poszukiwania zatrudnienia, przygotowań do wyjazdu i pobytu za granicą.

"Bezpieczna praca za granicą" to stworzony na bazie doświadczeń obu organizacji przewodnik, który podpowiada między innymi, gdzie szukać pracy, na co zwracać uwagę przy wyborze pracodawcy, o spełnienie jakich formalności należy zadbać przed wyjazdem i co zabrać ze sobą za granicę. Znaleźć w nim można również porady, jak sprawdzić wiarygodność pracodawcy lub agencji oraz co zrobić w razie wypadku lub choroby za granicą.

Szczególny nacisk w publikacji został położony na kwestię bezpieczeństwa – poradnik tłumaczy czym jest zjawisko handlu ludźmi, jakie są jego formy, a przede wszystkim, jak się przed nim zabezpieczyć. Czytelnik znajdzie w nim również dane teleadresowe organizacji i instytucji, do których można zwrócić się w razie problemów za granicą.

„ – Za poradnikiem stoi wielomiesięczne zaangażowanie wielu osób. Mamy nadzieję, że nasza publikacja okaże się drogowskazem dla Polaków wyjeżdżających z kraju w celach zarobkowych. Zależy nam na minimalizowaniu zagrożeń, jakie wiążą się z każdym wyjazdem. Mamy nadzieję, że poradnik dotrze do jak największej grupy osób i pomoże im zadbać o swoje bezpieczeństwo. Poradnik można pobrać w wersji elektronicznej, a także otrzymać bezpłatny egzemplarz pocztą.”
– mówi siostra Anna Bałchan, Prezes Stowarzyszenia PoMOC.

„ – Szczycimy się faktem, że mamy swój udział w powstaniu publikacji o tak dużym znaczeniu społecznym. Jako agencja zatrudnienia szczególny nacisk w naszej codziennej pracy kładziemy na bezpieczeństwo pracowników. Poradnik Bezpieczna praca za granicą to wspólny wkład Stowarzyszenia PoMOC i Agencji Zatrudnienia ATERIMA w walkę ze współczesnym niewolnictwem, które często wiąże się z pracą na czarno, gdy pracownik ma niewiele możliwości, by dochodzić swoich praw człowieka i pracownika”
– dodaje Wojciech Rzepka z Agencji Zatrudnienia ATERIMA.

Formularz zamówienia bezpłatnego egzemplarza poradnika oraz wersję elektroniczną publikacji można znaleźć na stronie dedykowanej akcji – www.bezpieczny-wyjazd.eu.

 

O naszym poradniku i bezpiecznej pracy za granicą mówiono m. in. w TVP Kraków. Poniżej można obejrzeć materiał o akcji w "Kronice", a także wywiad na żywo ze Stefanem Schwarzem - ekspertem agencji ATERIMA - w programie "Rozmowa dnia".

 

Kronika___TVP_Krak__w

 


Rozmowa_dnia___TVP_Krak__w