najlepsze_partnerstwo_logoProjekt „Bezpieczna praca za granicą” autorstwa ATERIMA oraz Stowarzyszenia PoMOC bierze udział w konkursie na najlepsze partnerstwo społeczne 2013 r. Zachęcamy do udziału w elektronicznym głosowaniu, dzięki któremu ATERIMA i PoMOC mają szansę zyskać nagrodę publiczności. 

Ideą Konkursu na Najlepsze Partnerstwo Społeczne jest promocja partnerstw zaangażowanych w tworzenie trwałych i stabilnych przedsięwzięć społecznych. ATERIMA oraz Stowarzyszenie PoMOC zgłosiły w ramach plebiscytu projekt „Bezpieczna praca za granicą”, w ramach którego popularyzujemy wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń związanych z wyjazdem do pracy poza granice kraju. 

Jednym z działań należących do wspomnianego projektu było wydanie poradnika „Bezpieczna praca za granicą”. Publikacja podpowiada osobom planującym wyjazd zarobkowy jak dobrze się do niego przygotować, pomaga odnaleźć się w przepisach i umowach, a także ułatwia proces wyboru pracodawcy i gromadzenia dokumentów niezbędnych do podjęcia legalnego zatrudnienia. Poradnik udostępniany jest bezpłatnie wszystkim zainteresowanym – w wersji elektronicznej i drukowanej – poprzez dedykowana mu stronę www.bezpieczny-wyjazd.eu

Zwycięzców konkursu poznamy już 24 października. W jego ramach zostanie przyznana także nagroda publiczności. Zgłoszone partnerstwa opublikowane zostały na stronie konkursu, wśród nich internauci wybierają najciekawsze, na które oddają głosy w formie elektronicznej. Zachęcamy do wspierania partnerstwa ATERIMA i Stowarzyszenia PoMOC.

„Bardzo liczymy na Państwa głosy. Włożyliśmy wiele pracy oraz serca w przygotowanie projektu <<Bezpieczna praca za granicą>> –  mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA – Wierzymy,  że promowanie bezpiecznej i legalnej pracy jest naszym obowiązkiem jako firmy odpowiedzialnej społecznie. Oddając głos na nasz projekt, swoje głosy oddajecie Państwo przede wszystkim na naszego partnera – Stowarzyszenie PoMOC, który każdego dnia wykonuje ogrom pracy na rzecz ofiar handlu ludźmi i robi to bez wielkiego rozgłosu i nie czekając na uznanie, które niewątpliwie należy się tej organizacji. Za każdy głos serdecznie dziękujemy!”.

 

17 października 2013 r.

Partnerstwo ATERIMA oraz Stowarzyszenia PoMOC wycofało się z udziału w głosowaniu internetowym o nagrodę publiczności. Ze względu na wartości, jakie podzielamy nie chcemy oraz nie możemy stosować nieuczciwych praktyk w rywalizacji o nagrodę publiczności.

Zwracamy się z prośbą do naszych zwolenników i przyjaciół, którzy oddali już swój głos na nasze partnerstwo, by ponowne zagłosowali, wybierając inny, równie wartościowy projekt.

poradnik_bezpieczna_praca