Na jakie oferty pracy w Polsce mogą liczyć kandydaci w ATERIMA WORK?

Na stronie www.praca.aterima-work.pl mamy pod dostatkiem ofert pracy w branży spożywczej, gastronomicznej i hotelarskiej. Na pracę u nas mogą też liczyć magazynierzy, operatorzy wózka widłowego czy osoby szukające zleceń np. przy pakowaniu. Kolejna grupa to stanowiska biurowe, między innymi dla recepcjonistów, pracowników administracyjnych czy specjalistów ds. sprzedaży.

Mamy także oferty dla managerów i specjalistów o unikalnych kompetencjach (można je przeglądać tutaj) i duże możliwości pracy we Francji.

A jak właściwie wygląda proces rekrutacji w ATERIMA WORK?

Wszystko zaczyna się od zgłoszenia się kandydata. Aplikować można na naszej stronie i na portalach z ofertami, gdzie publikujemy ogłoszenia. Polecamy też aplikację na smartphony Praca za rogiem – są tam wszystkie nasze oferty i można aplikować bez CV. Następnie rekruter odpowiadający za konkretną ofertę kontaktuje się z wybranymi kandydatami, którzy się do nas zgłosili. Wtedy możemy szczegółowo opowiedzieć o pracy i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Zazwyczaj podczas takiej rozmowy zapraszamy już na spotkanie w naszym biurze, gdzie sprawdzamy wszystkie potrzebne dokumenty i podpisujemy umowę. Czasami w spotkaniach z kandydatami chce wziąć także udział przedstawiciel firmy zlecającej rekrutację. Wtedy spotkania odbywają się w jego siedzibie. Po podpisaniu umowy kierujemy pracownika na obowiązkowe badania lekarskie – gdy przejdzie je pozytywnie, może już rozpocząć pracę.

Jak długo zazwyczaj trwa ten proces?

Wszystko zależy od oferty, ale działamy szybko. Przy rekrutacjach na umowę zlecenie od zgłoszenia do podjęcia pracy często mija zaledwie 1-2 dni robocze. Gdy decyzja należy do klienta, wtedy trwa to nieco dłużej – najczęściej do tygodnia.

Wspomniałyście, że na spotkaniach sprawdzacie potrzebne dokumenty. Jakie problemy się wtedy często pojawiają?

Niestety często pojawia się kłopot z zaświadczeniem od lekarza do celów sanitarno-epidemiologicznych. Dawniej czyli przed zmianą przepisów w 2017 roku służyła do tego tzw. książeczka sanepidowska. Zaświadczenie od lekarza musi posiadać m.in. pracownik hotelu, restauracji czy branży spożywczej i kosmetycznej. Zawsze piszemy o tym w wymaganiach na konkretnych ofertach. Na spotkaniach dość często okazuje się, że kandydat ma nieaktualne badania albo w ogóle nie ma orzeczenia lekarskiego. Takiej osoby nie możemy zatrudnić.

I co wtedy?

Wtedy musimy odesłać kandydata do lekarza. Wyrobienie zaświadczenia może potrwać nawet 3 tygodnie, więc jeśli ktoś myśli o pracy we wspomnianych branżach, to warto zadbać o to wcześniej.

Co jeszcze bywa problemem?

Dokumenty związane z obsługą wózka widłowego. W 2018 roku weszły w życie nowe przepisy w tym zakresie i nawet jeśli formalnie stare uprawnienia jeszcze są ważne, to pracodawcy wymagają już takich, które są zgodne z nowymi wymogami. Dlatego właśnie kandydaci muszą mieć uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego.

A co jeśli kandydat nie znajdzie nic dla siebie wśród ofert pracy ATERIMA WORK? Czy można zgłosić się na przyszłość?

Jak najbardziej! Zachęcamy do przesłania nam CV nawet jeśli akurat teraz nie ma konkretnej oferty, która zaciekawiłaby kandydata. Najwygodniej wykorzystać nasz formularz (dostępny TUTAJ). Wtedy taki kandydat trafia do naszej bazy. Jeśli pojawią się pasujące do niego oferty, to będziemy się z taką osobą kontaktować.

O co kandydaci często pytają w kontekście wynagrodzenia?

Czy można je podnieść :) A poza tym kandydaci widząc kwoty brutto w naszych ogłoszeniach, często pytają, ile to będzie na rękę. Wtedy oczywiście podajemy kwoty netto, a na przyszłość wszystkim polecamy bardzo wygodny kalkulator wynagrodzeń na naszej stronie. Dzięki niemu łatwo przeliczymy kwoty brutto na netto i odwrotnie.

Jakie jeszcze pytania się powtarzają?

Wielu kandydatów pyta o możliwość transportu na miejsce pracy. Na części naszych ofert transport organizuje i opłaca pracodawca – wtedy podajemy taką informację w ogłoszeniu.

A jeśli ktoś ma inne pytania?

To zapraszamy do kontaktu! W ogłoszeniach na naszej stronie www.praca.aterima-work.pl zawsze podane są dane kontaktowe rekrutera, który prowadzi dany proces. Jest tam też link do Messengera – wiemy, że to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu kandydatów.
Poza tym zachęcamy do pisania do ATERIMA WORK na Facebooku. Jedna z nas – czyli Asia Katarzyńska – ma tam dyżur w każdą środę między 13:00 a 14:00. Do usłyszenia!

DP