PhilippeAgencja Zatrudnienia ATERIMA jest jednym z bohaterów reportażu na temat francuskiego rynku pracy i pracowników, którzy przyjeżdżają nad Sekwanę m. in. z Polski. Program "En quête de solutions" emitowany przez kanał D8 jest jednym z najpopularniejszych programów we Francji.

Reporterzy  programu „W poszukiwaniu rozwiązań” postanowili sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja na rynku pracy we Francji. Odkryli, że mimo kryzysu wiele firm boleśnie odczuwa brak rąk do pracy. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw z takich branż jak budownictwo czy usługi. Nie chcąc dopuścić do utraty klientów, niektórzy pracodawcy zgłaszają się do zagranicznych agencji zatrudnienia.

Autorzy odcinka „Zatrudnienie, umowa o pracę, perspektywy na przyszłość – o Francji, która rekrutuje” przedstawili widzom między innymi przykład firmy korzystającej z usług Polaków. Zrekrutowani przez Agencję Zatrudnienia ATERIMA pracownicy okazali się bardzo dobrymi fachowcami, którzy z powodzeniem pracują razem z Francuzami. Pokazano również sceny nakręcone w siedzibie naszej firmy w Krakowie ukazujące pracę zespołu doradców klienta i rekruterów, którzy wyszukują kandydatów spełniających oczekiwania klientów z Francji i Polski.

- „Ostatni odcinek z cyklu »W poszukiwaniu rozwiązań« otwiera nowy rozdział w popularnej obecnie we Francji dyskusji na temat pracowników z zagranicyuważa Jean Philippe Chavant, Kierownik Zespołu Obsługi Klienta w Dziale Francuskim ATERIMA – Okazuje się, że bardzo często firmy nie są w stanie znaleźć kandydatów na miejscu – wtedy z pomocą przychodzą fachowcy np. z Polski i firmy takie jak nasza, które ich skutecznie rekrutują.”

Cały program w języku francuskim można obejrzeć poniżej (materiał na temat ATERIMA rozpoczyna się ok. 35 minuty reportażu):