raport_forb201227 marca Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiło kolejną   edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki”. Wśród docenionych przedsiębiorstw po raz kolejny znalazła się Agencja Zatrudnienia ATERIMA.

Oprócz artykułów, analiz i podsumowań jedenasta edycja raportu zawiera opisy wybranych dobrych praktyk firm działających w Polsce, które zostały podzielone na następujące kategorie:

  • Ład organizacyjny
  • Prawa człowieka
  • Praktyki z zakresu pracy
  • Środowisko
  • Uczciwe praktyki operacyjne
  • Zagadnienia konsumenckie
  • Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej


W obszarze poświęconym zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi społeczności lokalnej opisano lekcje języka niemieckiego, które ATERIMA opracowuje i bezpłatnie udostępnia wszystkim zainteresowanym na swojej stronie internetowej. Każda z prawie 30 lekcji zawiera dialogi, listy słówek, ćwiczenia  i nagrania dźwiękowe, które ułatwiają naukę poprawnej wymowy i akcentu.


Nowością względem poprzednich wydań jest zamieszczenie sekcji praktyk długoletnich. ATERIMA znalazła się w niej dzięki projektowi „Bezpieczna praca za granicą”, który razem ze Stowarzyszeniem PoMOC realizujemy od 2011 roku.


- Bardzo cieszy nas przedstawienie w tegorocznym raporcie aż dwóch naszych projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA – Bezpłatny kurs niemieckiego tworzymy przede wszystkim dla kandydatów do pracy ze zbyt słabą znajomością języka. Dzięki naszym lekcjom mogą podnieść swoje kwalifikacji i tym samym znaleźć pracę. Wiele z nich to kobiety z dyskryminowanej na rynku pracy grupy wiekowej 50+, którą staramy się jako agencja szczególnie wspierać.


Twórcą i wydawcą raportu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki” w formacie PDF można pobrać tutaj.