W dniach 25-27 września pracownicy ATERIMA uczestniczyli w Zjeździe Szkoleniowym, podczas którego rozwijali swoją wiedzę w dwóch zróżnicowanych obszarach: przeciwdziałania handlowi ludźmi oraz efektywnego zarządzania. 
 
Szkolenia z przeciwdziałania handlowi ludźmi przygotowane i poprowadzone zostały przez Stowarzyszenie PoMOC, które poprzez kontakt z ofiarami handlu ludźmi codziennie pośrednio spotyka się z działaniami oszustów i werbowników oraz sytuacjami sygnalizującymi zagrożenie. To już kolejny etap, podczas którego pracownicy ATERIMA zdobywają wiedzę z tego zakresu, zwiększając tym samym swoją świadomość na temat tego zjawiska i ucząc się lepiej rozpoznawać potencjalne ofiary oraz pomagać osobom, które wcześniej mogły stać się ofiarami oszustów i handlarzy.
 
Efektywne zarządzanie zdominowało drugą część II Ogólnoaterimowego Zjazdu Szkoleniowego. Pracownicy ATERIMA poznawali zasady Lean Managment  - znakomitego sposobu zarządzania, pozwalającego na działanie w sposób bardziej wydajny i bez uszczerbku dla jakości oraz poziomu satysfakcji. Uczestnicy szkolenia poznali nie tylko fundamentalne założenia tej metody, ale mieli również okazję sprawdzić ją w praktyce poprzez grę symulacyjną. 
 

„Rozwój pracowników jest dla nas niezwykle ważny. Dlaczego? Bo ATERIMA chce być firmą, która opiera swój potencjał między innymi na kompetencjach pracowników. Z drugiej strony w trakcie Zjazdu Szkoleniowego nie mogło zabraknąć także szkolenia z przeciwdziałania handlowi ludźmi, gdyż odpowiedzialność jest częścią filozofii i codziennej praktyki każdego z członków zespołu ATERIMA”– powiedział na zakończenie Zjazdu Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA. 

1_1

 

2_1

infooo