UEK_bordowyW dniach 16-18 stycznia odbyło się 40. już sympozjum naukowe z cyklu „Współczesna gospodarka i administracja publiczna”. Jego pomysłodawcą i gospodarzem jest prof. Jerzy Hausner. Grupa ATERIMA, wspierając od wielu lat ideę sympozjów, po raz kolejny wystąpiła w roli sponsora wydarzenia.

Tematem przewodnim pierwszego dnia Sympozjum była armia. Jako prelegenci wystąpili sami eksperci, między innymi: gen. w st. spocz. dr Mieczysław Bieniek – były zastępca dowódcy strategicznego NATO i pierwszy polski oficer, który objął tak wysokie stanowisko dowódcze w NATO oraz prof. dr hab. Bogusław Pacek – doradca Ministra Obrony Narodowej. Rozmowy moderował redaktor Juliusz Ćwieluch z Tygodnika POLITYKA. 

Drugi dzień poświęcony był rozmowom o ekonomicznych wartościach dizajnu. W roli dyskutantów udział wzięli projektanci, naukowcy oraz prezesi firm związani z tą tematyką. Wśród nich znaleźli się: dr hab. Andrzej Śmiałek – Dyrektor Kreatywny Ergo Design, prof. dr hab. Jerzy Porębski – założyciel Towarzystwa Projektowego S.C. G. i dr Bartosz Piotrowski – Główny Projektant Wzornictwa w Departamencie Badań i Rozwoju. Dyskusję prowadziła  prof. Czesława Frejlich z Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie.

Poza prelekcjami na wysokim poziomie merytorycznym Sympozja naukowe GAP słyną także z bogatego programu artystycznego. Tym razem składały się na niego między innymi: spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem, przedpremierowa projekcja filmu „Ziarno prawdy” oraz koncert zespołu Piotr Domagała Trio.  

Organizatorem konferencji są Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Małopolska Szkoła Administracji Publicznej oraz Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej. Grupa ATERIMA, ceniąc sobie współpracę ze środowiskiem naukowym, od wielu lat wspiera ideę Sympozjów naukowych GAP, dlatego po raz kolejny wystąpiła w roli sponsora wydarzenia.

Sympozjum_GAP

Sympozjum_GAP__3_

Sympozjum_GAP__2_