Ekspert ATERIMA z zakresu HR – Anna Dolot – jest autorem bezpłatnego internetowego kreatora do tworzenia listy postanowień noworocznych. Na podstawie wpisów internautów w grudniu oraz styczniu przygotowaliśmy listę najpopularniejszych postanowień na ten rok. Cele podzielone zostały na dwie kategorie: zawodowe oraz prywatne

W obszarach związanych z pracą i rozwojem najpopularniejszym postanowieniem okazała się nauka języków obcych, którą wskazało 42% użytkowników kreatora. Dominował język angielski, a po nim kolejno: chiński, hiszpański i niemiecki, rosyjski oraz francuski. Kolejne pozycje w kategorii zajęły: zwiększenie zarobków (16%), zmiana pracy (12%), odbycie kursu doszkalającego (9%), awans (6,25%), a także… punktualne przychodzenie do pracy (5%).

Wśród prywatnych postanowień noworocznych użytkownicy kreatora najczęściej wybierali schudnięcie, (41%). Na drugim miejscu znalazły się regularne ćwiczenia fizyczne (32%), wielokrotnie doprecyzowane jako trening z Ewą Chodakowską lub bieganie. Trzecim w kolejności popularnym postanowieniem niezwiązanym z pracą okazało się przeczytanie określonej liczby książek, które planuje 21% użytkowników naszego kreatora. 17,5 % z tej grupy postanowiło w 2016 roku oszczędzać, a 17% zrobić prawo jazdy. Chęć znalezienia męża lub żony w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy wskazało 7%.

Planowanie postanowień to czysta inwestycja! – mówi Anna Dolot, Ekspert ATERIMA HR. – Cel zostanie osiągnięty tym sprawniej i szybciej, im więcej uwagi i zaangażowania poświęci się na jego określenie – w czym pomaga kreator ATERIMA. Styczeń co prawda już prawie za nami, ale nadal zachęcamy do korzystania z kreatora. A po porządnym zaplanowaniu nie pozostaje już nic innego jak konsekwentne działanie według napisanego w ten sposób scenariusza.

Kreator ATERIMA pomaga krok po kroku przejść przez proces tworzenia listy celów na 2016 rok, czyli m.in.: określić terminy, wskazać zasoby czy zweryfikować realność postanowienia. 

Kreator postanowień noworocznych dostępny jest pod adresem: www.postanowienia2016.pl

Postanowienia_noworoczne___infografika