pfhr_f

Najważniejszą informacją wynikającą z tegorocznego, kolejnego już raportu PFHR jest znaczny wzrost liczby godzin przepracowanych przez pracowników tymczasowych. Liczba pracowników tymczasowych co prawda praktycznie nie zmieniła się w porównaniu do roku poprzedniego, ale czas przez nich przepracowany wydłużył się o ponad 15%. Poza tym w raporcie za 2015 rok znalazły się między innymi następujące dane: 

 

  • 1 028 733 osób znalazło pracę dzięki usługom agencji zatrudnienia
  • 6,5 mld zł to szacowana wartość rynku agencji zatrudnienia w Polsce
  • ponad 1 mln osób zdobyło pracę za pośrednictwem agencji zatrudnienia w Polsce – to ponad 23% więcej niż w poprzednim okresie
  • ATERIMA znalazła się w gronie dziesięciu największych agencji zatrudnienia wśród członków Polskiego Forum HR

 W publikacji przeczytać można także opinię na temat mitu mobilności pracowników produkcyjnych. Jej autor Bartosz Wiktorowicz – Key Account Manager w ATERIMA pisze o tym, że pracodawcy w Polsce planując swoje inwestycje, nie biorą pod uwagę potencjału personelu podstawowego w danym regionie. Przestrzega, że efektem takiego działania może być dramatyczny wzrost kosztów personalnych. 

Ponadto raport zawiera artykuły między innymi na temat powiększającego się rynku kandydata, sytuacji zawodowej pracowników 50 plus czy rozważania na temat szans i zagrożeń płynących z pozyskiwania specjalistów do pracy w Polsce z krajów wschodnich. Czytelnicy raportu dowiedzą się z niego także czy czeka nas rewolucja w sposobach na dotarcie do najlepszych specjalistów oraz jakie korzyści niosą za sobą systemy poleceń pracowniczych.

Raport „Rynek Agencji Zatrudnienia 2015” pobrać można tutaj.

ATERIMA od 2012 roku należy do Polskiego Forum HR, które aktywnie działa na rzecz rozwoju sektora agencji zatrudnienia w Polsce. Stefan Schwarz – Pełnomocnik Zarządu ds. Komunikacji w Grupie ATERIMA pełni funkcję Wiceprezesa ds. Delegowania PFHR. 

raporttt