MSWiA od 2014 roku stara się usprawnić zapobieganie handlowi ludźmi we wszystkich regionach kraju. Jest to odpowiedź na coraz liczniejsze i bardziej wyszukane formy wykorzystywania Polaków w procederze handlu ludźmi. Dane pokazują, że z roku na rok przestępstw jest coraz więcej – zwłaszcza rośnie liczba ofiar pracy przymusowej.

Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowej działalności zespołów ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi z każdego województwa, wymiana najlepszych praktyk oraz wytyczenie celów dalszych działań. Grupa ATERIMA była jedyną firmą zaproszoną do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Tematem przemówienia wygłoszonego razem ze Stowarzyszeniem PoMOC był nasz wspólny projekt Bezpieczna praca za granicą, który prowadzimy jako firma społecznie odpowiedzialna.

- Grupa ATERIMA już od pięciu lat aktywnie promuje bezpieczne wyjazdy za granicę – wyjaśnia Celina Adamek, odpowiedzialna za projekt Bezpieczna praca za granicą – Razem z grupą wspaniałych ludzi z PoMOCy staramy się poprawiać bezpieczeństwo Polaków poprzez akcje edukacyjne, ciekawe kampanie w mediach czy tworzenie bezpłatnych poradników. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu Ministerstwa trafimy do jeszcze większej grupy osób zainteresowanych pracą za granicą i pomożemy im zadbać o ich bezpieczeństwo.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektu Bezpieczna praca za granicą można znaleźć na stronie www.bezpieczny-wyjazd.eu. Można na niej również bezpłatnie pobrać stworzony przez nas poradnik z praktycznymi wskazówkami na temat szukania pracy za granicą, a także poczytać o wynikach naszego eksperymentu, w którym podejrzany Zbigniew rekrutował Opiekunki do pracy w Niemczech.