Kraków Football Kings to ochotnicza drużyna footballu amerykańskiego. Zespół bierze udział w rozgrywkach Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego PLFA I – czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Drużyna należy do klubu sportowego prowadzonego przez "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportów Amerykańskich".

Co łączy zespół rekruterów z drużyną footballistów? W codziennej pracy ATERIMA HR, która polega na poszukiwaniu ludzi z głową, widzimy wiele podobieństw do gry na boisku.

W rekrutacji tak samo jak w sporcie jesteśmy m.in. zorientowani na cel i wybieramy najlepszych – mówi Joanna Bubeła, Partner HR ATERIMA HR. – Zależy nam też na „dobrym rozegraniu”, czyli projekcie zakończonym sukcesem. W przypadku Kingsów chodzi o zdobycie punktów i zwycięstwo, a u nas – o kolejne projekty zakończone zadowoleniem pracodawcy i świeżo znalezionego pracownika.

W Kraków Football Kings przygotowujemy osoby do tego jak być lepszym na boisku i poza nim – mówi Katarzyna Ostręga, Prezes Kraków Football Kings. – Naturalnie chcemy pomóc zawodnikom w każdym aspekcie ich życia codziennego, jednak znamy swoje możliwości. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły z ATERIMA HR! Pomogą oni naszym zawodnikom znaleźć odpowiednie dla nich miejsce na “boisku” pracy.

Zapoczątkowana właśnie współpraca polegać będzie m.in. na wzajemnym promowaniu swoich działań. ATERIMA HR wspierać będzie także rozwój zawodowy graczy Kraków Football Kings. Sportowcy mogą liczyć m. in. na doradztwo naszych ekspertów w kwestiach związanych z budowaniem własnej kariery zawodowej.