Jak zatrudnić 60 pracowników w ściśle określonym i krótkim terminie?

Jak zatrudnić 60 pracowników w ściśle określonym i krótkim terminie?

Kierownik Operacyjny

Specyfika projektu kontrahenta ATERIMA z branży doradztwa technicznego i inżynierii wymagała szybkiego zrekrutowania 60 pracowników zza granicy w ściśle określonym terminie. Brzmi ambitnie, prawda? Przeczytaj, jak udało się nam sprawnie przeprowadzić tak duży projekt logistyczny.

Nasz kontrahent potrzebował 60 osób do rozpoczęcia nowego projektu na Mazurach. W związku z tym, że polski rynek boryka się z niedoborem pracowników, zarówno w tym regionie, jak i w całym kraju nie udało się znaleźć wymaganej liczby osób chętnych do pracy. Dlatego też ATERIMA zaproponowała przeprowadzenie rekrutacji na Ukrainie. Po akceptacji pomysłu przez kontrahenta pozyskaliśmy pracowników na różne stanowiskach – m.in. kierowców, pracowników fizycznych oraz operatorów specjalistycznego sprzętu.

Pozyskanie 60 osób do pracy było wyzwaniem, ale poradziliśmy sobie z nim ze względu na duże doświadczenie zespołu ATERIMA w rekrutacji na rynku ukraińskim. Najtrudniejsze okazało się zgranie postępowań administracyjnych w polskich i zagranicznych urzędach oraz sprowadzenie 60 osób do Polski z różnych zakątków Ukrainy. Wszystko musieliśmy przygotować w taki sposób, żeby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.

Do naszych zadań należało:

  • przygotowanie pakietu informacyjnego,
  • organizacja formalności (weryfikacja ważności paszportów, uzyskanie oświadczeń o powierzeniu pracy i zezwoleń na pracę),
  • zapewnienie niemal 24-godzinnego dyżuru ukraińskojęzycznego konsultanta,
  • wyznaczenie punktu zbiórki na Ukrainie (Lwów),
  • organizacja transportu do Polski oraz na miejsce zbiórki.

Całą akcję, obejmującą rekrutację 60 pracowników oraz zaplanowanie i koordynację przyjazdu do Polski, przeprowadziliśmy w niecały miesiąc. Nad przedsięwzięciem czuwało 4 specjalistów ATERIMA – 2 osoby na miejscu podczas transportu i 2 koordynatorów dostępnych przez telefon.

 

Jak do tego podeszliśmy?

1

Potrzeba:

Rekrutacja 60 pracowników oraz organizacja rozpoczęcia pracy w ściśle określonym i krótkim terminie.

2

Nasze rozwiązanie:

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy, organizacja formalności prawno-administracyjnych, logistyka i transport dla osób z różnych części Ukrainy.

3

Korzyści:

Pozyskanie nowych pracowników zgodnie z zamówieniem, rozpoczęcie prac w zaplanowanym terminie.

Udało nam się uzyskać 100% frekwencję – wszyscy pracownicy pojawili się w miejscu zbiórki punktualnie. Dzięki wcześniejszej sprawnej organizacji formalności przez zespól ATERIMA odprawa autokaru na granicy przebiegła szybko i bezproblemowo, a personel z Ukrainy rozpoczął pracę we właściwym czasie. W konsekwencji nasz kontrahent pozyskał pracowników, a projekt ruszył w wyznaczonym terminie.

Loading