Wyróżniamy się tym, że poszukujemy cudzoziemców do pracy bez pomocy zagranicznych agencji i pośredników, zapewniając etyczne standardy zatrudnienia. Pracownicy z Ukrainy, pracownicy z Białorusi i inni cudzoziemcy znajdą na naszej stronie aktualne oferty pracy.

Pracownicy z Ukrainy – z czego wynika konieczność ich zatrudnienia?

Pracodawcy z Polski borykają się z niedoborem pracowników już od kilku lat. Zdarzają się sytuacje, że w niektórych regionach zupełnie brakuje osób chętnych do pracy na różnych szczeblach zawodowych – od pracowników fizycznych, po doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w wielu dziedzinach. Dlatego też braki kadrowe w naszym kraju coraz częściej zapełniają pracownicy z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, ale też z innych rejonów świata np. z Nepalu, Indii, Bangladeszu czy Wietnamu.

W jaki sposób przebiega zatrudnianie Ukraińców i innych cudzoziemców?

Zastanawiasz się, jak zatrudnić pracownika z Ukrainy lub z obywatela innego kraju? Przeczytaj, jak krok po kroku przebiega proces zatrudnienia cudzoziemców w ATERIMA.

  • Krok pierwszy: spotykamy się z Tobą i sprawdzamy, jakich pracowników zza granicy poszukujesz. Realnie oceniamy możliwości zaspokojenia potrzeb Twojej firmy przez ATERIMA.
  • Krok drugi: wspólnie wypracowujemy dogodny model zatrudnienia pracownika z Ukrainy w Twojej firmie.
  • Krok trzeci: przeprowadzamy rekrutację, szukając pracowników z odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem, którzy pasują do profilu idealnego kandydata.
  • Krok czwarty: zatrudniamy najlepszego kandydata i załatwiamy wszystkie formalności – m.in. pozwolenie na pobyt cudzoziemca w Polsce (np. pracownika z Ukrainy).
  • Krok piąty: zapewniamy opiekę konsultanta przez cały okres zatrudnienia cudzoziemców. Pomagamy w komunikacji z obcokrajowcem oraz w przedłużeniu jego pobytu w Polsce. W ten sposób pracownicy z Ukrainy czy pracownicy z Białorusi czują się w Polsce bardziej komfortowo.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – co z formalnościami?

Zarówno zatrudnianie Ukraińców, jak i obywateli innych państw wiąże się z dopilnowaniem wielu kwestii formalnych. Dlatego, jeśli chcesz zatrudnić obcokrajowców, warto skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, która ma doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy i innych wschodnich regionów. ATERIMA rekrutuje pracowników ze Wschodu już dwa lata. W tym czasie wypracowaliśmy procedury, zatrudniliśmy setki cudzoziemców i staliśmy się ekspertami w zatrudnianiu obywateli innych państw. Co najważniejsze w ATERIMA wszelkie formalności związane z zatrudnieniem cudzoziemców bierzemy na siebie.

Możemy pochwalić się również pozytywnymi wynikami naszej pracy, m.in. udało nam się:

Agencja pośrednictwa pracy a pracownicy z Ukrainy – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy do zatrudniania pracowników z Ukrainy? Poniżej znajdziesz 3 główne korzyści współpracy z agencją:

  1. Wygodna rekrutacja i zatrudnienie – nie musisz szukać pracowników na własną rękę. Cały proces pozyskania pracowników zza granicy wykonają dla Ciebie doświadczeni specjaliści.

  2. Pomoc z formalnościami – nie musisz martwić się procedurami. Agencja załatwi za Ciebie wszystkie formalności związane z zatrudnieniem pracownika z Ukrainy np. zezwolenie na pracę.

  3. Wsparcie komunikacyjne – nie musisz martwić się kwestiami językowymi. Konsultanci ATERIMA zaopiekują się obcokrajowcami zatrudnionymi w Twojej firmie i wspomogą Cię w razie trudności w porozumiewaniu się z nowymi pracownikami.

ATERIMA to agencja pośrednictwa pracy, która pomaga w zatrudnianiu cudzoziemców m.in. pracowników z Ukrainy i nie tylko. Rekrutujemy i zatrudniamy pracowników z różnymi kwalifikacjami dla kontrahentów z całej Polski, działających w wielu branżach m.in.: usługi, energetyka, sejsmika, automotive.

Z ATERIMA zatrudnianie Ukraińców, jak i innych cudzoziemców przebiega sprawnie i efektywnie. Jeśli chcesz pozyskać nowych pracowników – skontaktuj się z nami!