Kompleksowe zatrudnienie cudzoziemców

ATERIMA WORK pomaga firmom w Polsce w znalezieniu i sprowadzeniu pracowników z zagranicy oraz dobraniu optymalnego dla klienta modelu zatrudnienia. Bierzemy też na siebie cały proces legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce, sprawy kadrowo-płacowe, logistykę i zakwaterowanie. Gwarantujemy także opiekę ukraińsko- i rosyjskojęzycznego konsultanta przez cały okres zatrudnienia. Pomagamy w bieżącej komunikacji z cudzoziemcem – np. organizujemy szkolenia BHP w języku ojczystym pracownika, tłumaczymy firmowe dokumenty.

Co ważne, dbamy także o ciągłość zatrudnienia i przedłużanie pobytu pracowników ze Wschodu w Polsce. W odpowiednim czasie kontaktujemy się z pracodawcą, informując o kończącym się zezwoleniu na pobyt i pracę cudzoziemca w Polsce i pytamy o dalsze plany. Dzięki temu nasi kontrahenci unikają sytuacji, w której zatrudniony cudzoziemiec pozostaje bez dokumentów potwierdzających legalność pobytu, a firma – bez pracownika. Dzięki nam pracodawca ma zapewnionych pracowników i wszelkie formalności.

Specjalizacja i rozwój usług

W ostatnim czasie odnotowaliśmy skokowy wzrost świadczonych przez nas usług rekrutacji i zatrudniania osób z zagranicy. Potwierdzają to dane – w 2018 roku zatrudniliśmy 923 pracowników spoza Unii Europejskiej. Rozszerzyliśmy również wachlarz krajów pochodzenia kandydatów. Najczęściej rekrutujemy kandydatów z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii, ale mamy też już doświadczenie w poszukiwaniu rąk do pracy m.in. w krajach subkontynentu indyjskiego. Aktualnie jesteśmy w trakcie procesu rekrutacji i zatrudnienia pracowników z Filipin.

Warto podkreślić, że w minionym roku jako pierwsza firma w branży przygotowaliśmy dedykowany poradnik dla cudzoziemców. Materiał jest pomocny nie tylko przy przedstawianiu oferty i miejsca pracy kandydatom, ale zawiera też szereg informacji ułatwiających im przyjazd i pobyt w Polsce m. in. kontakt z lekarzem, otwarcie konta, założenie polskiego numeru telefonu. Szczegółowo opowiadamy o poradniku w naszym case study.

Ekspert w rekrutacji pracowników spoza UE

2018 rok to również liczne zmiany w przepisach związanych z pracownikami zza granicy. Śledziliśmy i nadal śledzimy je na bieżąco, co pozwoliło nam stać się ekspertami w zakresie procedur administracyjnych. W efekcie pozyskaliśmy 105 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców, a składane przez nas wnioski o przedłużenie pobytu i pracy dla osób z zagranicy zostały w 100% rozpatrzone pozytywnie.

Zebrane doświadczenia i wypracowane kontakty dają nam możliwość szybkiej realizacji nawet dużych zleceń. Po zakończonej sukcesem rekrutacji i zatrudnieniu 60 pracowników w zaledwie miesiąc (przeczytaj case study) dajemy gwarancję skuteczności nawet przy bardzo dużych brakach kadrowych.

ATERIMA WORK to również świetny partner dla mniejszych firm. Potrzebujesz kilku pracowników? Obecnie dysponujemy bazą ponad 100 obcokrajowców gotowych do podjęcia pracy w Polsce prawie od zaraz. Warto podkreślić, że rekrutujemy nie tylko mężczyzn – w ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy z powodzeniem duże projekty zatrudnienia pań z Ukrainy (więcej przeczytasz tutaj).


Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwiązać problem kadrowych braków poprzez zatrudnienie cudzoziemców:

kontakt@aterima-work.pl
tel. 12 341 18 00
ul. Puszkarska 7J, bud. E
30-644 Kraków