W ATERIMA WORK zapewniamy ciągłość zatrudnienia. Dlatego, aby naszym klientom nie brakowało rąk do pracy, nie poprzestajemy na poszukiwaniu kandydatów za naszą wschodnią granicą. W roku 2019 otworzyliśmy się również na rekrutację pracowników z pięciu nowych krajów: Gruzji, Rosji, Bułgarii, Mołdawii, Uzbekistanu.

To nie koniec! W 2020 roku szukamy pracowników także w dalszych częściach świata: aktualnie rekrutujemy pracowników z Libii, Indonezji, Wietnamu i Filipin. Zatrudnianie kandydatów z Afryki i Azji jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji braków kadrowych w wielu polskich firmach – pracownicy ci są wykwalifikowani, sumienni i zaangażowani. Często są zainteresowani pracą na dłuższy okres, a do tego chętnie przyjeżdżają do Polski, bo czekają tu na nich dużo lepsze warunki pracy i znacznie wyższe wynagrodzenie niż we własnym kraju.

„Aktualnie rekrutujemy 20 osób z Filipin do pracy w branży przemysłowej na terenie województwa śląskiego” – mówi Kamil Wiatr, Kierownik Operacyjny ATERIMA WORK. „Obecnie procesujemy legalizację pracy i pobytu dla tych pracowników” – dodaje. Warto wiedzieć, że poza znalezieniem i sprawdzeniem kompetencji pracowników z zagranicy, zajmujemy się również wszystkimi formalnościami związanymi z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce, załatwiamy sprawy kadrowo-płacowe, logistykę i zakwaterowanie. Na tym nasze wsparcie się nie kończy – tłumaczymy dokumenty pracowników i dbamy o ciągłość zatrudnienia i przedłużanie ich pobytu na terenie Polski.

Rekruterzy ATERIMA WORK pracują również nad legalizacją pracy kandydatów z Wietnamu, którzy
w Polsce rozpoczną pracę w charakterze spawaczy. Jest to rekrutacja realizowana dla firmy
w województwie mazowieckim.

W codziennej pracy w ATERIMA WORK od zawsze kierujemy się odpowiedzialnością. Właśnie dlatego, w 2019 roku z dumą dołączyliśmy do projektu „Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom”, którego głównym celem jest wsparcie w integracji i adaptacji cudzoziemców oraz edukacja na temat bezpiecznej pracy. Wszyscy nasi pracownicy mają pewność legalności zatrudnienia, uczciwych warunków pracy i działań zgodnych z prawem.

Aktualnie, dysponujemy kontaktami do ponad 100 kandydatów – obcokrajowców, gotowych do podjęcia pracy w Polsce OD ZARAZ. Szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy o potrzebach Twojej firmy: +48 668 898 939