„W ATERIMA WORK udało nam się uniknąć masowych wyjazdów zatrudnionych przez nas osób, poprzez przekazywanie im rzetelnych informacji i aktywne przeciwdziałanie fake newsom” – mówi Julia Reka, Lider w Zespole Zatrudniania Cudzoziemców.

Managing paniki

Jak radzić sobie ze strachem pracowników? „W przypadku cudzoziemców zatrudnionych w Polsce w czasie stanu epidemiologicznego podstawowym wyzwaniem dla nas jest managing paniki” – mówi Julia Reka. „Wypracowaliśmy schematy działań dotyczące legalizacji pobytu i pracy dla cudzoziemców, z uwzględnieniem rozwiązań zaproponowanych przez polski rząd. Wprowadziliśmy również dodatkowe aktywne informowanie w kwestii wprowadzanych rozporządzeń dla naszych pracowników, by dostawali informacje wyłącznie z wiarygodnych źródeł” – dodaje.

Tylko sprawdzone informacje

W przypadku cudzoziemców, dodatkowe obawy pojawiają się najczęściej na skutek informacji (nie zawsze prawdziwych lub niepełnych) przepływających z ich rodzimych krajów oraz w ich języku. Dlatego też tak istotne jest dodatkowe monitorowanie przez Zespół Zatrudniania Cudzoziemców ATERIMA WORK informacji z rodzimych krajów naszych pracowników i dostarczanie im tylko potwierdzonych newsów.

Komunikacja z głową

Dostarczanie rzetelnych źródeł informacji i stała komunikacja odegrały ważną rolę w powstrzymaniu pracowników od podejmowania niekorzystnych lub ryzykownych decyzji, a także usprawniły kontakt pomiędzy naszymi klientami i pracownikami. Dobra komunikacja w dobie pandemii są bardzo ważne, ale to jednak nie wszystko. „Przygotowaliśmy również plany działań z uwzględnieniem obecnej sytuacji oraz środków bezpieczeństwa, by umożliwić funkcjonowanie cudzoziemców na rynku pracy. Zarówno tych, którzy pozostali w Polsce, jak i tych, którzy dopiero planują przyjechać do Polski” – wyjaśnia Julia Reka z ATERIMA WORK.

Kandydaci gotowi do pracy od ZARAZ!

W ATERIMA WORK w czasie kryzysu skupiliśmy się na tym, aby zapewnić naszym pracownikom wsparcie oraz bezpieczeństwo pod względem legalności ich pobytu, ciągłości zatrudnienia i możliwości pozostania na obecnym miejscu pracy. „Na tle konkurencji, wyróżniamy się tym, że nie poddaliśmy się panice i przyjęliśmy pozycję zarządzania kryzysem – wypracowaliśmy odpowiednie rozwiązania, by zapewnić naszym pracownikom bezpieczeństwo. Dzięki temu udało nam się zapobiec nagłym wyjazdom pracowników oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania dla naszych klientów.” – dodaje Reka.

Co zyskuje pracodawca?

W czasach kryzysu bardzo ważne jest zachowanie rozsądku i dostosowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. To przywiduje również wypracowanie całego szeregu rozwiązań, które pomogą zarówno pracodawcom, jak i pracownikom.

Dzięki współpracy z ATERIMA WORK pracodawca zamiast poświęcać swój czas na prowadzenie skomplikowanych i czasochłonnych procesów rekrutacji, może skupić się na nowych możliwościach rozwoju biznesu w tym niepewnym czasie. ATERIMA WORK dostarcza odpowiednią liczbę pracowników do wykonania konkretnego zadania we wskazanym czasie, załatwia wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemca, a także znacznie ogranicza liczbę biurokracji w przedsiębiorstwie – sprawy kadrowe reguluje jedna faktura!

Dodatkowo, w oparciu o Tarczę Antykryzysową zespół ATERIMA WORK opracował schemat, który pozwala na przedłużenie legalnego pobytu i pracy w niestandardowych przypadkach. Zatrudnienie pracowników z zagranicy to doskonałe rozwiązanie dla firm, które w tym czasie szukają osób do pracy od zaraz.

 

Szukasz pracowników do pracy od zaraz?

Skontaktuj się z nami – porozmawiajmy o potrzebach kadrowych Twojej firmy!

tel. 12 341 18 00

kontakt@aterima-work.pl

 

ATERIMA_WORK_1200x628_v1