W ATERIMA WORK od lat aktywnie wykorzystujemy media społecznościowe jako narzędzie, które umożliwia nam dotarcie do wielu osób poszukujących pracy – również do kandydatów pasywnych, czyli do osób, które niekoniecznie są aktywne na portalach ogłoszeniowych, ale są otwarte na znalezienie nowej pracy” – mówi Kamil Wiatr, Kierownik Operacyjny w ATERIMA WORK.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że możliwości rekruterów zostały mocno ograniczone – rozmowy kwalifikacyjne przez telefon lub Skype stały się opcją, zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo. „W związku z obecną sytuacją Zespół Rekrutacji rozwinął prowadzenie procesów realizując rekrutacje telefonicznie oraz poprzez media społecznościowe. Telefoniczne rozmowy kwalifikacyjne prowadzimy zarówno na stanowiska niższego szczebla, np. w branży produkcyjnej, jak i wyższego szczebla, tj. stanowiska biurowe” – mówi Joanna Katarzyńska, Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji, która na co dzień jest w stałym kontakcie z kandydatami zainteresowanymi pracą w Polsce.

Podczas rozmów przeprowadzamy wywiad z kandydatem pytając o jego doświadczenie, kwalifikacje, a także o  stosowanie się do rządowych zaleceń oraz ewentualny kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy, by wykluczyć potencjalne ryzyko zarażenia wirusem” – dodaje.

Rekrutacja za pomocą mediów społecznościowych pozwala również na budowanie relacji i usunięcie bariery na linii rekruter – kandydat. Zmniejsza to stres potencjalnych pracowników i sprawia, że rekrutacja przebiega niezwykle sprawnie i w miłej atmosferze.

Jako agencja pracy tymczasowej dbamy o kompleksowość rekrutacji. Korzystamy z najpopularniejszych serwisów z ofertami pracy. Szukamy odpowiednich kandydatów spełniających oczekiwania naszych Klientów, przeprowadzamy proces rekrutacji od A do Z, dzięki czemu Klienci są zwolnieni z wszelkich formalności dotyczących zatrudnienia pracownika. Warto również dodać, że przez cały okres współpracy, Klient oraz pracownik mają możliwość skorzystania ze wsparcia koordynatora ATERIMA WORK, który rozwiązuje ewentualne niejasności.

W ATERIMA WORK codziennie otrzymujemy wiele aplikacji od kandydatów, którzy przez kryzys stracili pracę i szukają nowego zatrudnienia. „Tacy kandydaci nie są związani okresem wypowiedzenia, przez co są dyspozycyjni do podjęcia pracy od zaraz. Właśnie dlatego współpraca z agencją pracy tymczasowej jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich firm, które borykają się aktualnie z problemem braków kadrowych– tłumaczy Joanna Katarzyńska.

Więcej informacji na temat rekrutacji za pomocą mediów społecznościowych w ATERIMA WORK można przeczytać TUTAJ.

 

Szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami – porozmawiajmy o potrzebach kadrowych Twojej firmy!

tel. 12 341 18 00

kontakt@aterima-work.pl

 

ATERIMA_WORK_1200x628_v3