Fakt, że współcześnie na rynku istnieje tak wiele agencji pracy tymczasowej i wciąż przybywa nowych, nie wziął się znikąd. Zapotrzebowanie na ich usługi jest bardzo wysokie i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Skąd taka tendencja?

Popularność usług agencji pracy tymczasowej

Szybki rozwój wielu gałęzi gospodarki przyniósł ze sobą ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Firmy prężnie się rozwijają, dlatego potrzebują zdobyć konkretnych pracowników w jak najszybszym czasie. Sprawy nie ułatwia aktualna sytuacja związana z pandemią, która dotknęła cały świat i co za tym idzie — rynki pracy.

Proces długiej i żmudnej rekrutacji nie wpisuje się w szybkie tempo życia firm. Ich szefowie nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie kandydatów do pracy, więc wolą, by ten proces w całości przejęła agencja pracy.

Zalety korzystania z usług agencji pracy tymczasowej przez przedsiębiorców

Jak już wspomnieliśmy proces poszukiwania nowych pracowników, a następnie zatrudniania ich, często jest długi i wymaga dopełnienia wielu formalności. Dlatego jednym z największych atutów wypływających ze współpracy z agencją pracy tymczasowej jest ogromna oszczędność czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy.

Kolejnym atutem jest zminimalizowanie koniecznych formalności związanych z całym procesem rekrutacji, które stoją po stronie agencji.

Z perspektywy przedsiębiorcy warto zaznaczyć, że jednym z atutów współpracy z agencją jest oszczędność finansowa, ponieważ płaci on jedynie za czas realizacji zadań i pracy pracowników tymczasowych. Dodatkowo może on skorzystać z uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodu wydatków, do których doszło na rzecz pracowników tymczasowych (także szkoleń).

Dużym udogodnieniem jest też możliwość zatrudnienia z pomocą agencji określonych specjalistów i określonych kwalifikacjach, dzięki czemu mogą oni rozpocząć pracę w zasadzie natychmiast.

Walory współpracy pomiędzy agencją pracy tymczasowej a pracownikiem

Jeśli aktualnie szukasz pracy za granicą, bo liczysz na satysfakcjonujące wynagrodzenie uzyskane w krótkim przedziale czasowym, to skorzystanie z usług agencji będzie doskonałym pomysłem. Ważne jednak, by zaufać firmie z wieloletnim doświadczeniem, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie.

Współpraca z doświadczoną agencją to przede wszystkim spokój i poczucie bezpieczeństwa w trakcie poszukiwania pracy, jak i w trakcie wykonywania zlecenia u pracodawcy za granicą.

Ponadto agencja posiada aktualne oferty pracy, co eliminuje możliwość trafienia na ogłoszenia, których ważność już dawno wygasła. Oszczędzamy w tym przypadku zarówno ceny czas, jak i nerwy.

Praca tymczasowa daje też możliwość regularnej zmiany otoczenia, dzięki czemu unikamy uczucia znużenia i monotonii.

Agencja pracy długo obecna na rynku pracy dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu daje pewność, że praca, której się podejmiemy, będzie w pełni legalna, a sam pracodawca sprawdzony. Mamy także gwarancję, że wynagrodzenie za wykonaną pracę (zgodnie z zapisami umowy) wpłynie na konto w ustalonym terminie. Szukanie pracy na własną rękę w szczególności w kraju, którego nie znamy, nie daje tego poczucia bezpieczeństwa.

Często też agencje zapewniają zakwaterowanie pracownikom, dlatego wyjazd za granicę do pracy przebiega w spokojnej i komfortowej atmosferze.

Sam fakt podjęcia pracy krótkoterminowej dla wielu poszukujących pracy może być dużym atutem, jeśli nie ma się potrzeby wiązania z pracodawcą umową na dłuższy okres. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które są zainteresowane sezonowym zatrudnieniem (np. studenci poszukujący pracy w okresie wakacyjnym).

Wady współpracy z agencją pracy tymczasowej po stronie przedsiębiorcy i pracownika

Szerokie możliwości, które niesie ze sobą taka współpraca dla obu stron, są niepodważalne. Ciężko jest doszukać się negatywnych aspektów tego rozwiązania.

Jednym minusem, który można dostrzec po stronie przedsiębiorcy, jest konieczność poświęcenia czasu na odnalezienie agencji doświadczonej, długo obecnej na rynku pracy i tym samym — godnej zaufania. Aktualnie swoje usługi na tym polu oferuje wiele firm, dlatego warto dobrze przyjrzeć się wybranym i ostatecznie podjąć współpracę z tą, która na tle konkurencji wypada najlepiej oraz dba o swoich klientów.

Pracownicy również tak jak przedsiębiorcy powinni wnikliwie przyjrzeć się agencji, z której usług zdecydują się korzystać. Pamiętać warto, że zagraniczna praca wiąże się z pobytem poza krajem, w którym czujemy się pewnie i wiemy, jak się zachować w poszczególnych sytuacjach.

Praca tymczasowa nie będzie także dobrym wyborem dla osób, które swoje poczucie zawodowego bezpieczeństwa wiążą z długoterminowym zatrudnieniem u jednego pracodawcy. Nie będzie to także rozwiązanie dla osób, które chcą zawrzeć umowę o pracę.

Dlaczego warto współpracować z Aterima Work?

  1. Zaoszczędzimy Twój czas bez względu na to, czy szukasz pracy, czy pracownika.
  2. Szybko dostrzeżesz korzyści finansowe, inwestując zaoszczędzone środki w rozwój swojej firmy.
  3. Bezpiecznie i legalnie podejmiesz pracę za granicą.
  4. Formalności pozostaną na naszej głowie.

Bez obaw możesz zaufać naszemu wieloletniemu doświadczeniu, tak jak to zrobiło już wiele firm i pracowników.