Proces rekrutacji nowych pracowników jest czasochłonny i mocno angażujący. Zwłaszcza jeśli poszukujemy do naszej firmy osób wykwalifikowanych, o których ciężko na rynku pracy. Każdy, kto prowadzi swój biznes, doskonale wie, jak trudno wyłuskać dodatkową chwilę czasu na jakiekolwiek działanie, a co dopiero na pozyskanie nowego członka zespołu.

Jak więc poradzić sobie z koniecznością przeprowadzenia rekrutacji, jeśli jednocześnie mamy mocny deficyt czasu? Powierzyć ten proces ATERIMA WORK – doświadczonej agencji zatrudnienia, której zaufało już wielu kontrahentów i pracowników.

Co sprawia, że nasz proces zatrudnienia jest efektywny?

W pierwszej kolejności skupiamy się na rozmowie, która pozwoli wnikliwie ocenić, z jakimi problemami mierzysz się jako przedsiębiorca oraz przeanalizować Twoje potrzeby pod kątem zatrudnienia. Gdy już wiemy, kogo szukasz, zaczynamy poszukiwania odpowiednich kandydatów (posiadających interesujące Cię kwalifikacje).

Wspólnie staramy się wypracować takie warunki zatrudnienia, które jednocześnie będą korzystne dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, ale i dla przyszłego pracownika. Wszystko dzieje się z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa.

Jako nasz kontrahent jesteś wolny od formalności. Co to konkretnie oznacza? To, że wszystkie obowiązki związane z kadrami i płacami stoją po naszej stronie – prowadzenie teczek pracowniczych, wysyłanie na badania czy wystawianie umów nie zabiera Twojego cennego czasu. My, jako agencja kontaktujemy się z urzędami, naliczamy wynagrodzenia i rozliczamy urlopy. Ty zamiast ogromnej ilości dokumentów otrzymujesz od nas tylko jedną fakturę.

Szukasz wykwalifikowanych pracowników? Wiemy, jak ich szukać!

Wiemy, jak niełatwą sztuką jest poszukiwanie przyszłego pracownika z deficytowymi na rynku pracy kompetencjami – w szczególności specjalistów. Wykwalifikowani pracownicy z dużym doświadczeniem nie narzekają na brak zatrudnienia i trzeba wiedzieć, co może ich nakłonić do rozpoczęcia pracy u innego pracodawcy.

Jako nasz kontrahent możesz być pewien, że do każdej rekrutacji podchodzimy z profesjonalizmem i skrupulatnością. Dokładnie przyglądamy się każdemu kandydatowi i przeprowadzamy testy umiejętności, językowe.

Zatrudnienie cudzoziemców sposobem na braki kadrowe

Nie jest tajemnicą, że z uwagi na migrację zarobkową, w Polsce jest znacznie mniej rąk do pracy niż jeszcze kilka lat temu. Nic więc dziwnego, że wielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Nie brakuje też takich przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z takiej możliwości jednak obawy przed wymogami formalnymi, które trzeba wypełnić, skutecznie ich zniechęcają.

Jako agencja, która od lat zatrudnia cudzoziemców i ma w tym bardzo duże doświadczenie możemy jasno stwierdzić, że nie jest to proces niemożliwy do przeprowadzenia, jednak w pełni rozumiemy, że nie każdy przedsiębiorca chce się go podjąć. Faktem jest, że formalności związane z takim zatrudnieniem zajmują czas oraz wymagają wypełnienia określonych dokumentów i znajomości przepisów prawa.

Kontrahenci, którzy zdecydowali się powierzyć nam rekrutację pracowników dla swoich firm, docenili nasze doświadczenie, dzięki czemu zaoszczędzili nie tylko cenny czas, a także pieniądze. I jedno, i drugie mogą przeznaczyć na rozwój swoich biznesów.

Nic więc dziwnego, że tak wielu naszych klientów regularnie do nas wraca i ceni współpracę z nami. Ty również możesz dołączyć do grona zadowolonych kontrahentów już dziś. Wyślij do nas wiadomość na adres: kontakt@aterima-work.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: +48 12 341 18 00. Zapraszamy!