Wśród wyróżnionych projektów, znalazły się nasze społecznie odpowiedzialne działania, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli:

  • Bezpieczna praca za granicą (od 2011) – projekt współtworzony z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Wspólnie podejmujemy szereg działań, którym przyświeca cel zwrócenia uwagi na zjawisko handlu ludźmi i popularyzacji idei bezpiecznej pracy za granicą. O tym, co dokładnie robimy w ramach tego projektu można przeczytać na: www.bezpieczny-wyjazd.eu. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o prawach człowieka.

  • Bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego (od 2012) – kurs językowy, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na jednej z naszych stron internetowych: www.aterima-med.pl/niemiecki. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o zaangażowaniu społecznym i rozwoju społeczności lokalnej.

Cieszymy się i dziękujemy za wyróżnienie dwóch naszych społecznie odpowiedzialnych praktyk – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA. – Bycie odpowiedzialnym to nie tymczasowy projekt, ale trwała podstawa dla działalności naszej firmy. Tym bardziej jesteśmy dumni z rozwoju naszych odpowiedzialnych działań. 

Raport, który jest najważniejszą z publikacji wydawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to przegląd aktywności firm i podsumowanie najbardziej istotnych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Pobierz Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”.