Rekrutacja
pracowników
- z głową na czas!

W czasach, gdy źródłem zatrudnienia
stały się dla nas inne kraje, w tym
Ukraina, pracownicy i pracodawcy
potrzebują fachowego wsparcia
wyspecjalizowanej agencji.

Gwarantujemy zgodność zatrudnienia
z przepisami, a całą niezbędną
biurokrację sprowadzamy do jednej
faktury miesięcznie.

4 główne zalety współpracy z nami

Szeroki zakres rekrutacji

Sprawdź

Zatrudniamy obcokrajowców z takich państw jak Ukraina , Rosja, Białoruś, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Filipiny czy Indie a także Polaków z dowolnego województwa. Znajdujemy doświadczonych pracowników różnych specjalności i organizujemy również wstępne przeszkolenie. 100% zatrudnianych przez nas obcokrajowców przechodzi z powodzeniem ścieżkę legalizacji pobytu i pracy.

Minimum biurokracji

Sprawdź

Zajmujemy się wszystkimi formalnościami koniecznymi w związku z zatrudnianiem w Polsce obcokrajowców jak również obywateli polskich. Kontaktujemy się z urzędami. Kontrolujemy ważność dokumentów, które są niezbędne kandydatom do podjęcia pracy. W razie potrzeby zajmujemy się uzyskaniem przedłużenia zezwolenia na pobyt i pracę obcokrajowca w Polsce. Dbamy o dobry start dla nowego pracownika, a pracodawca unika zajmowania się sprawami, do których niezbędna jest wnikliwa znajomość aktualnie obowiązującego prawa.

Opieka nad obcokrajowcami

Sprawdź

Gwarantujemy opiekę Konsultanta ATERIMA WORK przez cały okres zatrudnienia obcokrajowca. Natychmiast reagujemy na wszelkie sytuacje związane ze zdrowiem, wykonywaną pracą, sytuacją rodzinną czy inne, które wymagają naszego wsparcia. Językiem ojczystym naszego zespołu pracującego z obcokrajowcami jest ukraiński. Mówimy biegle po polsku, rosyjsku i angielsku. Dzięki naszej dbałości o zadowolenie pracowników czasowych rok po roku zwiększamy ich motywację do kontynuowania współpracy

Tylko jedna faktura

Sprawdź

Zajmujemy się wszystkimi sprawami kadrowo-płacowymi zatrudnionych obcokrajowców oraz Polaków – m.in. naliczamy wynagrodzenia, wydajemy zaświadczenia o ubezpieczeniu czy zarobkach. Uwalniamy pracodawcę o czasochłonnego wypełniania urzędowych obowiązków wobec ZUS, US i PIP. Zamiast 81 stron dokumentów w przeliczeniu na jednego pracownika rocznie współpraca z nami sprowadza się do jednej faktury miesięcznie. To duża oszczędność czasu i energii, a jednocześnie pewność, że działania te zostały zrealizowane bezbłędnie.

Zatrudnianie może być proste

1

Opowiedz kogo brakuje w Twojej firmie. Otrzymasz bezpłatnie ocenę szans zatrudnienia tych osób w danym czasie.

2

Wspólnie wypracujemy dogodny model zatrudniania – czas i cykliczność procesu rekrutacji, formę zatrudnienia, koordynację pracowników oraz sposób rozliczenia.

3

Kiedy znajdziemy pierwszą grupę idealnych kandydatów, informujemy o terminie rozpoczęcia pracy.

4

W międzyczasie organizujemy wszystkie formalności, w tym legalizację pracy i pobytu dla obcokrajowców oraz sprawy kadrowo-płacowe.

5

Nadal nie zapłaciłeś ani grosza. Dopiero po pierwszym miesiącu pracy nowo zatrudnionych pracowników otrzymujesz pierwszą fakturę.

Liczby mówią same za siebie

987

pracowników spoza UE zatrudnionych w 2021 roku

Ok. 4

dni trwa średnio proces rekrutacji personelu z Ukrainy

98,7%

rozpatrzonych wniosków w 2021 roku

86%

pracowników czasowych poleciłoby nas innym wg badań Polskiego Forum HR

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 • W zakresie zatrudniania cudzoziemców współpracujemy z ATERIMA WORK od 2017 roku. Agencja zatrudniła dla nas 279 pracowników z Ukrainy. Formalności związane z legalnością zatrudnienia były prawidłowo przeprowadzone. Potwierdzały to kontrole straży granicznej w różnych projektach w wielu miejscach w Polsce. Pracownicy zza granicy wykazywali się zaangażowaniem. Część z nich wraca do pracy u nas z przedłużonymi pozwoleniami na pracę. W pełni polecamy ATERIMA WORK jako partnera w biznesie.
  Dyrektor Personalny, branża doradztwa technicznego i inżynierii, Pomorze, Podkarpacie, Małopolska
 • Pracownicy z Ukrainy zatrudnieni dla nas przez ATERIMA WORK pracują sumiennie. Z zaangażowaniem wykonują powierzone im obowiązki i wykazują się inicjatywą. Praca indywidualna czy zespołowa nie stanowi dla nich żadnej przeszkody. Cudzoziemcy szybko nawiązują kontakty w grupie, nie mają problemów z komunikacją, są kulturalni.
  Specjalista ds. Kadr, branża chemiczna, Małopolska
 • Terminowość, fachowość i rzetelność świadczonych usług są głównymi atutami firmy. Na podkreślenie zasługuje również bardzo dobry kontakt z osobami obsługującymi naszą firmę oraz ich kompetencje i zaangażowanie. Podsumowując dotychczasową współpracę pomiędzy naszymi firmami, możemy w pełni polecić firmę ATERIMA WORK jako godnego i rzetelnego partnera do współpracy.
  Prezes Zarządu, branża produkcyjna, Małopolska
 • Współpracujemy z ATERIMA WORK już ponad 3 lata. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Pracownicy agencji dbają o prawidłowy przepływ informacji i zapewniają wysoki standard obsługi pracowników. Wspomagają nas w tłumaczeniach dokumentacji i instrukcji produkcyjnych oraz biorą udział w szkoleniach, które wymagają dwujęzycznego tłumaczenia. Pomagają pracownikom w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do podjęcia legalnej pracy w Polsce.
  Specjalista ds. Personalnych, branża automotive, Małopolska

Współpracuj z ATERIMA WORK

Szukasz pracowników?

Pomożemy ci ich znaleźć!

Dziękujemy za zgłoszenie.

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Do usłyszenia!

Coś poszło nie tak

Prosimy spróbować później

Rekrutacja pracowników z Ukrainy

ATERIMA WORK rekrutuje cudzoziemców od 2016 roku. Od tej pory zatrudniliśmy już kilka tysięcy pracowników spoza Unii Europejskiej. W ATERIMA WORK zatrudniamy w sposób bezpieczny i legalny, czyli… z głową! Posiadamy ogłoszenia o pracę z różnych branż na terenie całej Polski. Oferujemy uczciwą pracę, na uczciwych warunkach. Pracownicy tymczasowi z Ukrainy mogą liczyć na:

 • atrakcyjne oferty pracy w Polsce,
 • pomoc w załatwieniu formalności,
 • bezpłatne zakwaterowanie,
 • pośrednictwo pracy dla obcokrajowców,
 • opiekę ze strony ukraińskojęzycznego koordynatora ATERIMA WORK.

Agencja pracy ATERIMA WORK a pracownicy z Ukrainy

W ATERIMA WORK zatrudniamy z głową na czas i zapewniamy legalną pracę dla obcokrajowców! Specjalizujemy się w rekrutacji i zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Wielu z nich to pracownicy z Ukrainy, którym legalizujemy pobyt i pracę w Polsce. Nie jesteśmy zwykłą agencją pracy dla cudzoziemców. Do każdego z naszych pracowników podchodzimy indywidualnie. Nasi pracownicy zawsze mogą liczyć na kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności, bezpłatne zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz opiekę ze strony koordynatora ATERIMA WORK.

Leasing pracownika z Ukrainy – załatwiamy wszystkie formalności

Jak wygląda rekrutacja pracowników z Ukrainy w ATERIMA WORK? Ułatwiamy proces rekrutacyjny, bierzemy na siebie wszelkie formalności związane z zatrudnieniem, przygotowujemy pracowników z Ukrainy do podjęcia pracy i gwarantujemy zawsze terminowe wynagrodzenia. Specjalizujemy się w zatrudnianiu i legalizowaniu pracy cudzoziemców. Współpracujemy ze starannie wybranymi firmami. Pomagamy w relokacji pracownikom z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Filipin i Indii. 100% rekrutacji obcokrajowców kończy się u nas sukcesem, a 86% zatrudnianych pracowników poleciłoby nas innym.

Pracownik z Ukrainy – co powinieneś wiedzieć?

Pracownicy z Ukrainy to wciąż najliczniejsza grupa osób z zagranicy zatrudnionych w Polsce. Coraz częściej są to również pracownicy z Białorusi, Gruzji, Mołdawii, a nawet bardziej oddalonych krajów. „Wiemy o nowych tendencjach na polskim rynku pracy – zatrudniamy coraz więcej obcokrajowców z krajów takich jak Indie, Nepal czy Filipiny, którzy chętnie podejmują pracę na terenie Polski” – mówi Julia Reka, Lider w Zespole Zatrudniania Cudzoziemców ATERIMA WORK. „Są to osoby sumienne i zaangażowane, które często chętnie zostają w Polsce na dłużej. Mogą tu liczyć na uczciwe warunki pracy i dużo wyższe wynagrodzenie niż w swojej ojczyźnie”.

Zatrudniamy pracowników do wielu różnych branż – spożywczej, produkcyjnej, handlowej. Duży procent stanowią np. pracownicy budowlani z Ukrainy.

W ATERIMA WORK zapewniamy minimum biurokracji. Bierzemy na siebie wszystkie formalności związane z rekrutacją obcokrajowców w Polsce jak również obywateli polskich. Uwalniamy firmy od konieczności załatwiania w urzędach spraw związanych z zatrudnieniem. Kontrolujemy ważność dokumentów niezbędnych do pracy dla każdej z zatrudnionych osób. W razie potrzeby pomagamy z przedłużeniem zezwolenia na pobyt i pracę obcokrajowca w Polsce.

W ATERIMA WORK duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników z zagranicy. Gwarantujemy opiekę ukraińsko- i rosyjskojęzycznego konsultanta ATERIMA WORK przez cały okres zatrudnienia pracownika”  – mówi Kamil Wiatr, Kierownik Operacyjny w ATERIMA WORK. „Poza tym, pomagamy w komunikacji: organizujemy szkolenia BHP w języku ojczystym pracownika, tłumaczymy na ukraiński i rosyjski firmowe dokumenty. Jako pierwsza firma w branży przygotowaliśmy również poradnik dla cudzoziemców, gdzie zatrudnieni mogą znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zarówno legalnej pracy w Polsce jak i np. kwestii ubezpieczenia społecznego” – dodaje.

Jak zatrudniamy cudzoziemców?

Jak zatrudnić cudzoziemca? W ATERIMA WORK specjalizujemy się w rekrutacji pracowników z Polski, a także m.in. z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, a nawet Libii i Filipin. 100% zatrudnianych przez nas obcokrajowców przechodzi z powodzeniem ścieżkę legalizacji pobytu i pracy w Polsce.

Poza rekrutacją pracowników z zagranicy zajmujemy się również:

 • doradztwem w zakresie legalizacji pracy i pobytu obcokrajowców,
 • reprezentowaniem firmy przed organami administracyjnymi,
 • przedłużeniem pobytu oraz legalności pracy pracowników z zagranicy,
 • audytem legalności zatrudnienia pracowników.

ATERIMA WORK to nie tylko agencja pracy dla cudzoziemców. Oferujemy legalną pracę dla obcokrajowców i gwarantujemy opiekę Konsultanta ATERIMA WORK przez cały okres zatrudnienia. Językiem ojczystym zespołu pracującego z obcokrajowcami w ATERIMA WORK jest ukraiński. Mówimy też biegle po rosyjsku i angielsku. Szybko reagujemy na sytuacje, które wymagają naszej interwencji. Dzięki zadowoleniu pracowników rok po roku zmniejszamy ich rotację.

„Współpracując z różnymi klientami, z praktyki wiemy, jak ważne są dobre warunki pracy w relacjach pracownik-pracodawca. Zawsze dbamy o to, aby te relacje dobrze się układały dla obu stron” – mówi Julia Reka. „Oferujemy legalną pracę na sprawiedliwych warunkach oraz leasing pracowników z Ukrainy. Poza tym, dbamy także o ciągłość zatrudnienia i przedłużanie pobytu pracowników ze Wschodu w Polsce. W odpowiednim czasie kontaktujemy się z pracodawcą, informując o kończącym się zezwoleniu na pobyt i pracę cudzoziemca w Polsce i pytamy o dalsze plany. Dzięki temu nasi kontrahenci unikają sytuacji, w której zatrudniony cudzoziemiec pozostaje bez dokumentów potwierdzających legalność pobytu, a firma – bez pracownika”.

Czytaj więcej >>
Napisz do nas

Szukasz pracowników?

Pomożemy ci ich znaleźć!

Dziękujemy za zgłoszenie.

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Do usłyszenia!

Coś poszło nie tak

Prosimy spróbować później