TVP_Krak__w


Jak wynika z materiału, przygotowanego przez dziennikarzy TVP Kraków, coraz mniej osób kończy studia wyższe z zakresu pielęgniarstwa, co w konsekwencji przekłada się na niewystarczającą liczbę dyplomowanych kandydatek chętnych do pracy w małopolskich szpitalach i klinikach. Jedną z przyczyn braku zainteresowania zawodem pielęgniarki są nieodłącznie związane z nim trudności – odpowiedzialność za pacjentów, nocne dyżury oraz praca w niedziele i święta.


Tymczasem ofert dla absolwentów pielęgniarstwa nie brakuje – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Katarzyna Jędrzejek – Kierownik Zespołu Obsługi Klienta w Dziale Niemieckim naszej agencji – tłumaczy, że wiele młodych Polek interesuje się wyjazdami za granicę przede wszystkim z powodu atrakcyjnych warunków zatrudnienia. W Niemczech i we Francji pielęgniarki mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie, a często również wyżywienie oraz na wynagrodzenie nawet do 1300 Euro netto miesięcznie. W kraju zarobki są o wiele niższe.

Kronika_KJ


Pełny materiał o sytuacji pielęgniarek z wypowiedzią naszej przedstawicielki można obejrzeć w wydaniu „Kroniki” zamieszczonym na stronie TVP.