ks

 Kapituła następująco uzasadniła nagrodzenie projektu „Bezpieczna praca za granicą”:


„Odpowiedni dobór partnerów i wzajemne wykorzystanie potencjału w zakresie wiedzy i możliwości działania. Współpraca Agencji ATERIMA ze Stowarzyszeniem PoMOC to doskonały przykład na to, że niewielka organizacja może realizować projekty na znaczącą skalę, a zaangażowanie firmy w projekt spójny z jej polityką wzmacnia pozytywnie wiarygodność m.in. w gronie potencjalnych klientów.”


- Zwycięstwo w konkursie Fundacji Duende jest dla nas ogromnym wyróżnieniem –
mówi Stefan Schwarz – ekspert z zakresu bezpiecznej pracy za granicą z agencji ATERIMA – Szczególnie cieszy nas uzasadnienie Kapituły, które dowodzi wartości inicjatyw społecznych podejmowanych przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Mogę zapewnić, że nie spoczniemy na laurach i w dalszym ciągu będziemy aktywnie promować bezpieczną pracę za granicą wśród Polaków zainteresowanych wyjazdami zarobkowymi.


Konkurs „Wspólnie budujemy kapitał społeczny” został zorganizowany przez Fundację Duende w celu promocji wartościowych przykładów współpracy biznesu z organizacjami pozarządowymi. Zebrane dobre praktyki zostały poddane ocenie przede wszystkim pod kątem przedmiotu i zakresu współpracy pomiędzy partnerami, a także jej efektów w odniesieniu do oczekiwań obu stron zaangażowanych w projekt i celów społecznych.


W skład Kapituły weszli między innymi przedstawiciele Fundacji Duende, PKPP Lewiatan oraz mediów promujących ideę Corporate Social Responsibility. Łącznie wybrano 10 laureatów, wśród których oprócz ATERIMA znaleźli się także UPC Polska, Fundacja Orange, Microsoft (program „e-Centra”), TNT Express czy Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy.


Pełną listę laureatów oraz więcej informacji o konkursie „Wspólnie budujemy kapitał społeczny” można znaleźć tutaj.

wyniki