Jak uratowaliśmy ciągłość produkcji dzięki zatrudnieniu kobiet?

Jak uratowaliśmy ciągłość produkcji dzięki zatrudnieniu kobiet?

Kierownik Operacyjny

Wyobraź sobie sytuację, kiedy potrzebujesz mężczyzn do pracy na linii produkcyjnej. Szukasz pracowników i okazuje się, że lokalny rynek wyczerpał się do cna, a co gorsza nawet wśród cudzoziemców brakuje osób chętnych do pracy. Brzmi jak koszmar rekrutera? Dla specjalistów z ATERIMA to wyzwanie, z którym skutecznie sobie poradzili.

Nasz długoletni kontrahent z Małopolski miał problem z pozyskiwaniem osób do pracy na linii produkcyjnej w Dziale Metalu. Warto zaznaczyć, że linia produkcyjna działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Jeśli zabraknie jednej osoby – produkcja nie może dalej efektywnie funkcjonować.

Kontrahent potrzebował około 30 osób na stanowiska, które ze względu na specyfikę wykonywanej pracy, zawsze zajmowali mężczyźni. Niestety nie udało pozyskać nowych pracowników płci męskiej zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W takiej sytuacji postanowiliśmy wyjść poza schemat i zweryfikować nastawienie kobiet do tego typu pracy – okazało się, że panie chętnie podjęłyby się jej wykonywania. Zaproponowaliśmy więc zatrudnienie kobiet w miejsce mężczyzn. Kontrahent zgodził się na propozycję ATERIMA i dzięki temu w 2,5 miesiąca udało nam się uzupełnić lukę w pracownikach. Zatrudniliśmy dla naszego kontrahenta 20 kobiet z Ukrainy, Białorusi oraz Mołdawii.

Aby panie mogły rozpocząć pracę, kontrahent musiał jedynie:

  • w niewielkim stopniu dostosować stanowiska pracy,
  • przygotować odpowiednie sanitariaty oraz miejsca zakwaterowania.

Jak do tego podeszliśmy?

1

Potrzeba:

Znalezienie 30 nowych pracowników w celu utrzymania ciągłości produkcji.

2

Nasze rozwiązanie:

Zatrudnienie kobiet ze Wschodu na stanowiska do tej pory obejmowane przez mężczyzn oraz pomoc w reorganizacji.

3

Korzyści:

Podtrzymanie ciągłości produkcji oraz zaspokojenie potrzeb kadrowych kontrahenta.

Dzięki podjętym przez ATERIMA działaniom kontrahent uniknął zatrzymania produkcji, a co za tym, idzie strat finansowych. Okazało się, że kobiety radzą sobie na tych stanowiskach świetnie i bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Nasze doświadczenie w rekrutowaniu i zatrudnianiu cudzoziemców pozwoliło przeprowadzić cały proces pozyskania nowych pracowników sprawnie i bez problemów. Zajęliśmy się również wszelkimi sprawami formalnymi – m.in. załatwianiem pozwoleń na pracę i pobyt w Polsce.

Z tej sytuacji wyciągnęliśmy także ważną lekcję dla siebie. Wiemy, że jako ATERIMA potrafimy proponować naszym kontrahentom nieszablonowe rozwiązania problemów, które przynoszą oczekiwane efekty.

Loading