Jak odnaleźć wyjątkowego specjalistę, gdy zwykłe metody poszukiwań zawodzą?

Jak odnaleźć wyjątkowego specjalistę, gdy zwykłe metody poszukiwań zawodzą?

ekspert HR

Są zadania, których nie da się wykonać bez odpowiedniego doświadczenia. Są i takie, w których kluczem do rozwiązania jest indywidualne podejście. Poniższe studium przypadku łączy jedno i drugie, tworząc zlecenie, którego bez znajomości rynku i bez personalnego podejścia do kandydatów, nie bylibyśmy w stanie wykonać. Przeczytaj, jak poradziliśmy sobie ze znalezieniem nowego dyrektora spółki dedykowanej do transportu wewnętrznego.

To było wymagające zadanie. Na rynku jest niewielu kandydatów, którzy spełnialiby wymagania Kontrahenta. Ten poszukiwał osoby z dużą wiedzą i kwalifikacjami, a także bardzo rzadkim, specyficznym dla danej branży doświadczeniem. Dobrze znamy rynek pracy i jego możliwości. Wiedzieliśmy, że znalezienie odpowiedniej osoby będzie wymagać od nas poszukiwań na szeroką skalę. Właśnie dlatego od razu zaczęliśmy szukać kandydata nie tylko na terenie Kielc, ale także na obszarze świętokrzyskiego i sąsiednich województw. Osoby które spełniały wymagania, znaleźliśmy w Wielkopolsce. Jedna z nich, bardzo kompetentna i obiecująca, mieszkała w okolicy Poznania. Do całej sprawy podchodziła jednak sceptycznie i była niechętna relokacji. Rozmawialiśmy z nią, przedstawiliśmy szanse i możliwości, jakie stawia nowe miejsce zatrudnienia. Dodatkowo w porozumieniu z Kontrahentem zaproponowaliśmy specjalny pakiet relokacyjny.

W efekcie kandydat zgodził się na spotkanie. On i nasz Kontrahent z Kielc usiedli przy jednym stole. Szybko okazało się, że dobrze się rozumieją, mają zbieżne oczekiwania i cele. Doszło do zatrudnienia i na tym właściwie mogłaby skończyć się ta opowieść. Dała jednak początek kolejnej.

Jak do tego podeszliśmy?

1

Potrzeba:

Znalezienie dyrektora spółki do transportu wewnętrznego, posiadającego rzadkie doświadczenie i specjalne kwalifikacje.

2

Nasze rozwiązanie:

Szczegółowe i zaawansowane poszukiwanie odpowiedniego kandydata w świętokrzyskim i na terenie sąsiednich województw;
Odszukanie spełniającej kryteria osoby, zaproponowanie jej pakietu relokacyjnego i przekonanie do przyjęcia oferty.

3

Korzyści:

Doprowadzenie do zatrudnienia zdolnego kandydata, który jako dyrektor spółki poukładał sprawy związane z transportem wewnętrznym w firmie;
Wskazanie kandydatowi miejsca, w którym mógł rozwinąć swój potencjał, co zaowocowało nagrodzeniem go w miesięczniku „Forbes”.

Świeżo zrekrutowany dyrektor spółki zmienił strukturę organizacyjną firmy. Zaproponował świetne rozwiązania, które w szybkim czasie zwiększyły efektywność pracowników i całego przedsiębiorstwa. Były na tyle dobre, że zainteresował się nimi popularny biznesowy miesięcznik w Polsce. Nasz kandydat otrzymał „Diament Forbesa” za szczególne zasługi w zarządzaniu, a my niepodważalny dowód na to, że nawet w trudnej sytuacji potrafimy odnaleźć niezwykle zdolnych, kompetentnych ludzi zgodnie z zapotrzebowaniem naszych Kontrahentów.

Loading