U_E_K_l_og_o_2red_2Temat przewodni pierwszego dnia to „Świat i Polska według Kongresu Kobiet”. Jako prelegentki wystąpiły członkinie feministycznego gabinetu cieni, czyli m. in. prof. dr hab. Danuta Hübner (premierka), dr Henryka Bochniarz (ministra rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności), Kazimiera Szczuka (ministra ds. kultury) i prof. dr hab. Magdalena Środa (ministra ds. edukacji, nauki i sportu).

Drugi dzień poświęcony był rozmowom na temat konkurencyjności polskiej gospodarki. W roli ekspertów i dyskutantów wystąpili m. in. przedstawiciele wybranych kluczowych przedsiębiorstw branży energetycznej (TAURON, LOTOS), Aneta Wilmańska z Ministerstwa Środowiska oraz prezes PARP. Gospodarzem dnia był Maciej Witucki – Prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A.

Oprócz prezentacji, prelekcji i dyskusji Sympozjum obfitowało w bogaty program artystyczny, na który składały się między innymi koncerty zespołów Tango Bridge i R.U.T.A. Nie zabrakło również inicjatyw proekologicznych – uczestnicy posadzili trzy tysiące drzew na Przełęczy Żłóbki w pobliżu Rytra.

Sympozjum Rytro 2013_1

Sympozjum zostało tradycyjnie zorganizowane przez Katedrę Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej. ATERIMA wystąpiła w roli sponsora wydarzenia.

Program Sympozjum dostępny jest tutaj.