Wsparcie w integracji i adaptacji cudzoziemców oraz edukacja na temat bezpiecznej pracy – to główne cele projektu Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom, którego od teraz jesteśmy częścią!

W codziennej pracy w ATERIMA WORK od zawsze kierujemy się odpowiedzialnością. Wszyscy nasi pracownicy mają pewność legalności zatrudnienia, uczciwych warunków pracy i działań zgodnych z prawem. Właśnie dlatego tak bliski jest nam projekt prowadzony przez Wojewodę Małopolskiego „Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom”. Jego głównym celem jest wsparcie cudzoziemców, którzy rozpoczęli pracę na terenie województwa małopolskiego.

W ramach projektu, osoby zza granicy mogą korzystać i brać udział m.in. w:

  • bezpłatnych kursach językowych,
  • kursach adaptacyjnych,
  • szkoleniach, eventach, warsztatach,
  • bezpłatnych konsultacjach prawnych,
  • usługach doradztwa.

Dodatkowo, uruchomiona została infolinia, gdzie zasięgnąć można wiele informacji na temat legalnej pracy w Polsce.

W ATERIMA WORK duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników z zagranicy. Gwarantujemy opiekę ukraińsko- i rosyjskojęzycznego Konsultanta ATERIMA WORK przez cały okres zatrudnienia pracownika. Pomagamy w komunikacji: organizujemy szkolenia BHP w języku ojczystym pracownika, tłumaczymy na ukraiński i rosyjski firmowe dokumenty. Jako pierwsza firma w branży przygotowaliśmy również poradnik dla cudzoziemców. Materiał jest bardzo pomocny nie tylko przy przedstawianiu oferty i miejsca pracy kandydatom, zawiera też szereg informacji ułatwiających przyjazd i pobyt w Polsce m.in. kontakt z lekarzem, otwarcie konta, założenie polskiego numeru telefonu.

Więcej informacji na temat projektu „Małopolska Przyjazna Cudzoziemcom” można znaleźć tutaj.