GlobalCompactStefan Schwarz – Ekspert ds. rynku pracy Grupy ATERIMA już po raz drugi został zaproszony do grona autorów „UN Global Compact Yearbook 2015” – prestiżowego wydawnictwa ONZ w Polsce.  Nasz przedstawiciel pisze w nim o kluczowym projekcie CSR naszej firmy – „Bezpieczna praca za granicą”, a w szczególności o prowadzonych w jego ramach szkoleniach budujących świadomość nt. zagrożenia handlem ludźmi.

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Od 2009 roku wydaje Yearbook – prestiżową publikację dedykowaną społecznie odpowiedzialnym a jednocześnie najskuteczniejszym działaniom firm na całym świecie. Autorami tekstów są najwybitniejsze osobistości, w tym laureaci Nagrody Nobla i prezydenci. Od 2014 roku publikacja ta ukazuje się także w wersji polskiej.

Inauguracja publikacji "UN Global Compact Yearbook Poland 2015" odbyła się na uroczystej gali 29 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Grupa ATERIMA, podobnie jak podczas ubiegłorocznej – premierowej polskiej edycji Yearbooka, została zaproszona do udziału w publikacji i zaprezentowania na jej łamach jednej z naszych kampanii społecznych. Tym samym mieliśmy zaszczyt napisać o naszym kluczowym projekcie w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – kampanii „Bezpieczna praca za granicą” i zamieścić go wśród tekstów takich osobistości jak Jerzy Buzek, Henryka Bochniarz, Michał Boni czy Janina Ochojska.

Jesteśmy dumni, że nasze działania już po raz drugi zostały zauważone i docenione przez UN Global Compact – mówi Stefan Schwarz. – Opisywany projekt prowadzimy nieprzerwanie od 2011 roku. Angażujemy się w niego, bo wierzymy, że odpowiedzialność za pracownika to jeden z obowiązków każdej firmy.

Założeniem kampanii „Bezpiecznej pracy za granicą”, którą prowadzimy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC jest zwiększenie bezpieczeństwa osób zainteresowanych wyjazdami zarobkowymi za granicę. Działamy przez edukację i inne inicjatywy, których celem jest zmniejszenie liczby ofiar współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi. Więcej na temat kampanii przeczytać można na stronie: www.bezpieczny-wyjazd.eu

Artykuł Grupy ATERIMA przeczytać można tutaj. Całą publikację "UN Global Compact Yearbook 2015" pobrać można tutaj.  

131_UNDay_web2

186_UNDay_web2

fot. Maciej Stefański /Global Compact w Polsce